koptitel

Nieuw vakjargon: workhacks

WorkhacksHacks is oorspronkelijk een term uit de ICT voor allerlei slimme trucs en toepassingen die nerds sneller en slimmer laten werken. Inmiddels is het een brede beweging geworden die iedereen helpt met het individueel organiseren van zijn leven en werk.

Het veelgebruikte begrip lifehacks geeft aan dat je niet alleen je werk maar ook je privé-leven goed kunt organiseren, zodat je toekomt aan de dingen die je echt belangrijk en leuk vindt.
In lifehacking gaat het om veel tips en handigheidjes die helpen de overvloed aan informatie (bijvoorbeeld overstromende mailboxen) tegen te gaan, acties efficiënt te plannen en uitvoeren (vaak gebaseerd op Getting Things Done-methodiek van Dave Allen) en andere manieren om je productiviteit te verhogen.

Ook in Nederland heeft het slimmer werken en organiseren fanatieke aanhangers gekregen die hun tips verspreiden via internetsites als Lifehacking (een initiatief van webloggers Frank Meeuwsen, Sanne Roemen en Martijn Aslander) en sinds kort ook Workhacks dat “slimme tips heeft om te overleven op de werkvloer”.

Als je de veelheid aan productiviteitstips op je laat inwerken, ga je vanzelf verlangen naar tijd om te lummelen. Overigens mag dat ook van de lifehack-beweging, als je het maar inplant.

Voor het eerst bij Personeelslog?
Voor een nadere kennismaking met deze site, vind je een selectie van interessante artikelen op de Best of Personeelslog-pagina.

1 reactie op “Nieuw vakjargon: workhacks”

  • Chris Stapper zei:

    Dit is echt een van mijn speerpunten voor het komende jaar. Leren wanneer ik efficient wil werken en wanneer ik gewoon lekker wil relaxen. Die discrepantie kan ik op een of andere manier nog niet oplossen.

    Ik heb geleerd dat je efficient werken op een heel makkelijke manier in kunt richten: daadkrachtig zijn op het goede moment. Ik maak een todo list, spaar punten op en werk ze op vaste momenten af. Hetzelfde voor e-mail. Op die manier bouw je geen stress op (je plant momenten in) en werk je ook in 1x door.
    Het belangrijkste vind ik dat je een duidelijk beeld (filosofie) hebt van wat je in een bepaalde situatie wilt doen.

    Maar informatiemanagement blijft moeilijk. Ik ga als ik straks thuis ben bovengenoemde links eens goed doorlezen, bedankt Cor!

  • Plaats een reactie


    .