HR-professionals negeren LinkedIn
LinkedIn, de grootste netwerksite voor professionals, heeft relatief weinig Nederlandse HRM-ers en recruiters als lid. Dat blijkt uit de cijfers die Intelligence Group vorige week heeft gepresenteerd op de Corporate Social Networking Conference.
Op basis van Arbeidsmarkt GedragsOnderzoek (AGO) heeft Intelligence Group gekeken welke functies het meest zijn vertegenwoordigd in netwerksite LinkedIn:
1. ICT/automatisering (39%)
2. Consultancy/advies (12%)
3. Directie/management (11%)
4. Marketing (8%)
5. Verkoop/commercieel (6%)
6. Financieel/economisch (5%)
7. Overig (29%)
Vreemd genoeg zijn er zo weinig HRM-ers en recruiters ingeschreven bij LinkedIn dat ze niet eens apart worden genoemd in het onderzoek. En dan te bedenken dat er bij deze netwerksite juist veel te halen is voor HRM-ers en recruiters.
Lees ook:
Frankwatching: Werven via social communities.
|

Tuesday 24 June 2008 om 15:56
Ik maak het nog gekker. Slechts 15% van alle recruiters gebruikt regelmatig LinkedIn.
Tuesday 24 June 2008 om 18:20
@Geert-Jan,
Heb je enig idee hoe het met P&O-ers zit? Of valt daar gezien de grootte van de AGO-steekproef weinig zinnigs over te zeggen?
Tuesday 24 June 2008 om 19:28
Dan nodig ik al die HR Professionals uit om lid te worden van een onder andere voor hen opgezette netwerkgroep op LinkedIn;
http://www.linkedin.com/e/gis/127785/2B258D35FA86
Tuesday 24 June 2008 om 21:40
@ zeker wel. Dat lag factor 3 lager en dat is zo’n 5 procent….. das schrikken.
Tuesday 24 June 2008 om 22:52
@Henk:
Wat levert zo’n netwerkgroep op LinkedIn HR-professionals op?
@Geert-Jan:
Er valt nog een wereld te winnen.
Er worden kansen gemist vooral als de doelgroepen die werkgevers willen werven, actiever zijn op sociale netwerken dan recruiters.
Tuesday 24 June 2008 om 23:32
@ Cor; om te beginnen een uitermate gemakkelijke manier om te netwerken en je netwerk up to date houden. Alle wijzigingen die zich bij je contactpersonen voordoen wijzigen zij zelf en daarop wordt je keurig geattendeerd. Verder krijg je, via je eigen netwerk, de beschikking over het netwerk van de anderen, waarbij erg goed is nagedacht over privacy. Het ouderwets gebruik maken van ‘kruiwagens’ wordt op deze manier dus veel effectiever. Ten slotte kan je vragen, suggesties, opmerkingen etc. gemakkelijk kwijt in de groep(en) waarvan je lid bent. Maar alleen al het passief deelnemen levert je meerwaarde op, temeer omdat je gegevens op LinkedIn gemakkelijk kan synchroniseren met je Outlook.
Moet je zaken gaan doen, op het vlak van werving, selectie, consultancy, etc., dan heb je middels je netwerk een prima mogelijkheid om referenties in te winnen, of dat nu gaat over kwaliteit, prijs, ervaringen, etc.
Pfff…het lijkt er bijna op dat ik door LinkedIn betaald wordt maar ik ben er echt over te spreken. Geldt overigens ook voor Plaxo.
Groet!
Henk Ritmeester
http://www.hrprofessionals.nl
Wednesday 25 June 2008 om 07:15
@ Henk:
Bedankt voor je uitleg.
Overigens ben ik er nog niet achter hoe je je vragen, suggesties en opmerkingen kwijt kunt in de LinkedIn-groepen. Ik zie deze meer als een relevante CV- en adressenbak van professionals die eenzelfde interesse delen.
De mogelijkheid om in een bericht of mailtje een vraag te kunnen stellen aan alle groepsleden heb ik niet gezien. Natuurlijk is het mogelijk om bij elk profiel van een groepslid het e-mailadres op te zoeken, maar die methode is toch erg omslachtig.
Wednesday 25 June 2008 om 13:14
Ik ben het met Cor eens, LinkedIn is meer een CV bak. Ook met hun groepen bieden ze nog geen echte netwerkmogelijkheden die je bijvoorbeeld wel vindt in Xing, waar je onderling kunt discussieren, je voor kunt stellen binnen een groep, enzovoorts. Jammer dat LI dat nog niet geïmplementeerd heeft.
Ongelooflijk dat HRM’ers zo ondervertegenwoordigd zijn in een website die zo belangrijk voor ze kan zijn.
Toegegeven, het overgrote deel van w&s loopt wellicht nog steeds via ouderwetse netwerkkanalen, maar LI is een zeer praktische manier om overzicht te scheppen binnen je netwerk. “Wie ken ik daar?”, “Welke recruiters ken ik die een baan zoeken?”, als je dat uit je hoofd moet doen ben je veel langer bezig.
Maar zit er niet ook een stukje P&O/HR in die 12% consultancy/advies?
Thursday 26 June 2008 om 00:34
@ Cor; correct, je moet ‘featured’ lid zijn om meerdere contacten tegelijk te kunnen mailen. Wel kan je je contacten exporteren naar outlook en dan een mail sturen maar dat vraagt inderdaad wat meer handigheid.
Om de groep die ik aankaarte daarin te faciliteren biedt ik de groepsleden een deel van een weblog aan om op die wijze alsnog eenvoudig aan de slag te kunnen.
LinkedIn groep: http://www.linkedin.com/e/gis/127785/2B258D35FA86
Weblog: http://weblog.hrprofessionals.nl , categorie LinkedIn
Tuesday 1 July 2008 om 16:45
Human Resources Netherlands is een HR netwerk dat actief is op LinkedIn. Met bijna 2.000 leden inmiddels de grootste Nederlandse HR groep actief op LinkedIn.
Alle HR professionals zijn natuurlijk welkom!
http://www.linkedin.com/e/gis/49960/26F72514B992
Tuesday 1 July 2008 om 16:56
2.000 leden. Dat doet bij mij de vraag reizen, waar ik het met Bas ook al over had, namelijk: hoeveel HR professionals zijn er in Nederland?
Een snelle zoektocht gaf geen duidelijk antwoord (op CBS.nl), maar een grove schatting? Met een beroepsbevolking van 6 miljoen, een stuk of 60.000 HRM’ers? Guesswork, ik weet het, ik hoop dat iemand die hier wijzer in is dan ik een beter antwoord heeft.
Saturday 5 July 2008 om 23:28
[...] LinkedIn, de grootste netwerksite voor professionals, heeft relatief weinig Nederlandse HRM-ers en recruiters als lid. Dat blijkt uit de cijfers die Intelligence Group vorige week heeft gepresenteerd op de Corporate Social Networking Conference. Op basis van Arbeidsmarkt GedragsOnderzoek (AGO) heeft Intelligence Group gekeken welke functies het meest zijn vertegenwoordigd in netwerksite LinkedIn: 1. ICT/automatisering (39%) 2. Consultancy/advies (12%) 3. Directie/management (11%) 4. Marke source: HR-professionals negeren LinkedIn [...]