koptitel

De zes grootste leugens van sollicitanten

Het screenen van sollicitanten staat volop in de belangstelling. Via internet kunnen we veel van kandidaten te weten komen. Dat hij wel een biertje lust bijvoorbeeld en dat zij navelpiercing heeft, zoals een vakantiefoto laat zien.

Voor professionele recruiters gaat het doorgaans om andere zaken. Lester Rosen, de baas van een Amerikaans bedrijf dat gespecialiseerd is in het checken van de achtergrond van sollicitanten, bespreekt de zes grootste leugens van kandidaten.

Lester Rosen (ESRcheck) somt voor de vaksite RecruitingTrends de zes grootste trucs van kandidaten om een baan te bemachtigen:

  • liegen over het bezit van een diploma
  • een vals diploma laten zien dat gekocht is via internet
  • overdrijven over functiebenamingen op CV
  • data op CV vervalsen om werkloosheid of zelfs een gevangenisstraf te verdoezelen
  • liegen over arbeidsvoorwaarden bij een vorige werkgever om meer salaris te kunnen bedingen
  • een crimineel verleden verzwijgen.
  • Overdrijven
    Je kunt je afvragen of een beetje overdrijven door sollicitanten nu zo erg is. Maar als liegende kandidaten met een baan worden beloond, hoe zullen zij zich dan op het werk gedragen?

    Of zoals Lester Rosen – niet geheel zonder eigenbelang – zegt: “Vertrouwen is goed, checken is beter.”

    HRM en Hyves?
    Actief op Hyves en ben je benieuwd wat je er allemaal mee kunt als HRM-er of recruiter? Wordt lid van de Personeelsnet-hyve en praat mee over de mogelijkheden van Hyves en andere netwerken.

    1 reactie op “De zes grootste leugens van sollicitanten”

  • a. noniem zei:

    ja gek he. de eisen worden ook al te vaak overdreven en de leeftijd wordt doorgaans al een probleem als je boven de 40 komt.

    En de leugens van werkgevers zijn er wel meer dan 10 zoals de ervaring leert. daar kun je een boek mee volschrijven.

    Wil je een baan, hoor je niet te liegen, mee eens, maar een beetje overdrijven moet kunnen. dat zegt niets over je werkhouding of je mentaliteit. alleen dat je erg graag wilt werken!

    werkgevers zijn erg kortzichtig in hun benadering naar sollicitanten en al te vaak erg discriminatief. daar moet je je dus als sollicitant wel tegen beschermen voor zover dit mogelijk is.

  • Plaats een reactie


    .